Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Hostivařský hřbitov

5
Hostivařský hřbitov

Když vystoupáme z horního konce hostivařské návsi po schůdkách nahoru, dostaneme se asi po 100 metrech k místnímu hřbitovu.

Nejstarší hřbitov se v Hostivaři původně nalézal přímo u kostela Stětí sv. Jana Křtitele. Zrušen byl, jako i mnoho dalších v roce 1784 dekretem Josefa II, který zakazoval pohřbívání uprostřed obydlených obcí. Nový hostivařský hřbitov na kopečku nad vsí byl založen v první polovině 19. století a byly sem přeneseny některé náhrobky ze starého hřbitova. Nový hřbitov se dělí na starou a novou část, v obou uvidíme secesní plastiky z přelomu 19. a 20. století.

Za hřbitovem zabočíme na louku, kde byla při stavbě obchvatu Staré Hostivaře a dalších inženýrských sítí objevena rozsáhlá archeologická lokalita osídlená v různých obdobích pravěku (mj. zde byly nalezeny tři hroby se skrčenými kostrami z doby bronzové).

Z louky se vrátíme zpět na náves.


Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 5 komentářů

 1. David
  David
  | |

  Technická pozn.: Ta poslední fotka neodpovídá popisku. Na fotce je v pozadí vidět hostivařská přehrada, což z louky vedle hřbitova určitě není možné, na fotce je pravděpodobně louka nacházející se vedle vstupu na koupaliště. Jinak ale díky za zajímavé články!

 2. Jakub
  Jakub
  | |

  Aha tak až tam někdy půjdete tak mi buď napište nebo dojděte k hrobce Švehly a otočte se na pravo a jděte rovně ( je tam cestička která vede na druhou část tam ne ) držte se stěny a v rodinné hrobce rodiny Šaldovi je je fakt smůla že tam nemá ani jednu desku a to vím chodím tam několikrát zapalovat svíčku protože se už na něj zapomnělo 🙁

 3. Jakub
  Jakub
  | |

  Na hřbitově v hrobu rodiny Šaldovi je pohřben František Xaver Šalda (1867-1937) básník a jeden z nejvýznamnějších literárních kritiků !

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »