Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Zimní ves Dolní Počernice

4
Zimní ves Dolní Počernice

Procházku můžeme pojmout jako okruh podle plánku níže. Do Dolních Počernic se dostaneme nejlépe vlakem z Masarykova nádraží (nebo variantě busem na stejnojmennou zastávku). Od nádraží dojdeme k pískovně, kterou obejdeme ze západní strany po pěšince, dále přes park s rozhlednou, u hřbitova je možné si udělat odbočku k rybníku Martiňák, poté pokračujeme na náves a podél zámku a kostela k Počernickému rybníku, projdeme zámeckým parkem a dojdeme až k bývalému zájezdnímu hostinci na Barborce, odkud jede bus na Palmovku, nebo můžeme dojít zpátky k nádraží.

Historické centrum vsi je barevné i v zimě


Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 4 komentářů

 1. Hana Mertová
  Hana Mertová
  | |

  Dekuji za krasny tip na prochazku. Bydlim jiz sedm let v blizkem Ujezdu nad Lesy a tak by me zajimalo, zdali i o nem by bylo co rici?

 2. Kristýna
  Kristýna
  | |

  Zdravím. Váš web je úžasný, ale těžce nesu, že zatímco o Dolních Počernicích jsem našla ČTYŘI články, o Horních Počernicích ani jediný 🙁 Přijeďte sem k nám, najdete tu řadu námětů, opravdu 🙂 (Chvalská tvrz, chvalské podhradí, zámeček Čertousy, Xaverovský dvůr, kde se chovali koně pro poštu pro celou Prahu chovají se tam stále (i když už ne pro poštu), místa, kde dlouhá léta zimovaly cirkusy se svými medvědy, lvy a dalšími šelmami, historická jádra obcí Svépravice, Čertousy…)

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »