Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Příroda Dolních Počernic v zimě

1
Příroda Dolních Počernic v zimě

Dolní Počernice se svou barvitou přírodou a spoustou památek jsou přitažlivé nejenom v létě, ale i v zimě, kdy mají úplně jiné kouzlo. Krásné je začít s procházkou u přírodní rezervace „V pískovně“, která má v zimě tajuplnou, nostalgickou atmosféru, přenášející nás někam do Skotska s jeho rašeliništi a vřesovišti jako v románu „Pes Baskervilský“.

Procházku můžeme pojmout jako okruh podle plánku níže. Do Dolních Počernic se dostaneme nejlépe vlakem z Masarykova nádraží (nebo variantně busem na stejnojmennou zastávku). Od nádraží dojdeme k pískovně, kterou obejdeme ze západní strany po pěšince, dále přes park s rozhlednou, u hřbitova je možné si udělat odbočku k rybníku Martiňák, poté pokračujeme na náves a podél zámku a kostela k Počernickému rybníku, projdeme zámeckým parkem a dojdeme až k bývalému zájezdnímu hostinci na Barborce, odkud jede bus na Palmovku, nebo můžeme dojít zpátky k nádraží. Plánek můžeme použít i pro procházku letními Dolními Počernicemi.


Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 1 komentář

  1. Karolína
    Karolína
    | |

    V 70.letech jsme jezdívali v zimě na Počernický rybník bruslit. Zajímalo by mě, jestli v posledních letech vůbec někdy rybníky zamrzají, aby si i dnešní děti mohly užít bruslení v přírodě…zřejmě nejsou zimy dost tuhé. Nicméně mi svými články připomínáte, že by nebylo od věci na tato „místa mého mládí“ zase zavítata podívat se, jak se obec změnila.

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »