Menu

Socioterapeutická farma Bohnice

0
Socioterapeutická farma Bohnice

Socioterapeutickou farmu najdeme v severozápadním cípu rozsáhlého areálu nemocnice – buď se tam dostanete tak, že projdete celou nemocnicí, anebo přímo z ulice U Drahaně.

Farma je určena především pro klienty Psychiatrické nemocnice  – probíhá tu hlavně hipoterapie, kdy se klienti zabývají prací nebo jízdou na koni. Farma slouží i pro ambulantní klienty – pro dospělé a děti především s ortopedickými a neurologickými poruchami, ale i nevidomé děti a dospělé s roztroušenou sklerózou. Pro klienty, kteří hipoterapii nemohou zvládat, je určena animoterapie – léčení pomocí kontaktů se zvířaty. Jako „terapeuti“ slouží koza Natálka, pony Cipísek a oslík Leonardo a k tomu spousta morčat a králíků.

Nejdřív jsem se divil, proč tu mají kočky v kleci, ale pak jsem zjistil, že se jedná o záchytné středisko, kde se starají o drobná domácí zvířata pacientů. Tyto zvířata v útulku většinou zůstávají, protože se příbuzní pacientů o ně nemohou postarat anebo pacient zemře a nikoho nemá. Zvířata tu proto zájemcům rádi nabídnou. Některá zvířata pomáhají dlouhodobě léčeným pacientům normalizovat náladu a citové vazby v rámci pet terapie. Kočky prý totiž pomáhají při léčbě depresí i pocitech samoty.


Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »