Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Výlet do Třebíče 19. 5. 2018

Výlet do Třebíče 19. 5. 2018

V sobotu 19. 5. 2018 se vydáme na výlet za architektonickým dědictvím našich měst. Nyní do malebné Třebíče, kde toho budeme mít ke zkoumání opravdu nespočet. Nejen, že se zde nachází unikátně dochované bývalé židovské město s hřbitovem a dvěma synagogami, ale také je zde jedna z nejcennějších památek z přelomu románského a gotického stavebního slohu. Jedná se o kostel svatého Prokopa, jehož některé části jsou stavěny v románském stylu, ale objevují se zde již gotické oblouky a nádherné lomené klenby. Není tedy divu, že Třebíč se dostala i na seznam světového dědictví UNESCO.Třebíč – Centrum židovské kultury i románské gotiky

Na co se můžete těšit:

– po příjezdu se vydáme do židovské čtvrti. Navštívíme interiér Zadní synagogy, které se také říkalo „Nová“. Pak budeme pokračovat procházkou židovským městem a ukážeme si, jak se zde žilo židovské komunitě a kde se nacházeli důležité obchody a provozovny. Dojdeme také k velice ceněnému domku Seligmanna Bauera z konce osmnáctého století, kterým procházely hlavně ženy. Sousedí totiž se synagogou a byl zde přístup na ženskou galerii.
– poté se přesuneme na Karlovo náměstí, lidově se mu sice říkávalo „Rynek“, ale jedná se o jedno z největších náměstí u nás. Kromě historických a historizujících domků tu nalezneme i významnou funkcionalistickou památku – budovu spořitelny ze třicátých let od architektů Bohuslava Fuchse a Jindřicha Kumpošta. (S Bohuslavem Fuchsem jsme se hojně setkali již na Brněnském výletě.)
– na náměstí si ale ukážeme i „Malovaný domek“ ve kterém si Ital Francesco Calliardi zřídit svůj specifický koloniál se všemožným zbožím.
– po obědě bude následovat prohlídka s průvodcem v románsko – gotické bazilice svatého Prokopa. Historie její nynější podoby sahá až do třináctého století, jedná se o architektonicky velmi hodnotnou stavbu. Původně byla zasvěcena Panně Marii, ale to se změnilo na počátku osmnáctého století. Zde si ukážeme, o jak unikátní spojení stylů se jedná. Navštívíme také Opatskou kapli s původními freskami i nádhernou kostelní kryptu.
– a jako překvapení v Třebíči objevíme i nefalšovaný větrný mlýn, který opravdu sloužil k mletí, ale ne mouky, nýbrž třísla. Tříslo používali zdejší koželuhové. Vyrábělo se semletím stromové kůry. Původně jej vyráběli mlynáři, když nemleli obilí, ale místním výrobcům kožených výrobků se zdálo drahé. A tak si bratři Budišovští postavili mlýn svůj. Perličkou je, že když přestal sloužit své funkci, tak se v prostorách až do sedmdesátých nacházely byty.

Termín výletu: sobota 19. 5. 2018
Odjezd: v 8:00 ráno z Prahy, ulice na Florenci
Návrat: kolem 19. hodiny
Upozornění: kapacita výletu je omezená, viz níže (Kde se můžete hlásit)

Cena: 860 Kč

V ceně je zahrnuto:
– vstup do baziliky svatého Prokopa – zde navštívíme kromě hlavní chrámové prostory i Opatskou kapli a kryptu s unikátními klenbami.
– doprava moderním autobusem tam i zpět, přejezdy.
– komentovaná vycházka po centru Třebíče pro zájemce

V ceně není zahrnuto:
– prohlídka interiéru Zadní synagogy s průvodcem, procházka židovskou čtvrtí a vstup do interiéru domu Seligmanna Bauera. Vstupné: 150/100 Kč.
– individuální cestovní pojištění proti úrazu pro jednotlivce. (Náš autobusový dopravce je pojištěn na všechna rizika spojená s přepravou.)

Průvodce:

Kateřina Racková

Kde se můžete hlásit?

Předběžný plán výletu Vám bude zaslán na e-mail zhruba týden před odjezdem.

Výlet můžete též zakoupit za hotové v kamenných obchodech:

Freshlabels Store
Panská 9, Praha 1
Po-Ne 10:00 – 20:00

Kancelář Prahy Neznámé
Koněvova 141, Praha 3
3.patro, kancelář 307c
Úterý 9:00 – 12:00
– V případě dotazů pište prosím na info@prahaneznama.cz

– Rezervace míst je možná do termínu 12. 5. 2018 do 18:00.

– Výlet se bude konat za jakéhokoliv počasí.

– Při nenaplnění minimální určené kapacity výletu si pořadatel (Praha Neznámá) vyhrazuje výlet v předstihu zrušit.

– Praha Neznámá nenese odpovědnost za případné prodlení týkající se příjezdu autobusu do Prahy způsobené cestovními podmínkami a dalšími okolnostmi. Berte prosím v potaz, že daný čas příjezdu je pouze orientační.

Storno podmínky

V případě odhlášení výletu 30 dní a více předem, vracíme 100% zaplacené částky, nebo je možné se přehlásit na jiný výlet/termín. 14 dnů a více předem vracíme 50%. Méně než 14 dnů před datem odjezdu je částka nevratná z důvodů předběžného závazného objednání autobusu, vstupů apod. V případě nemoci je možno si za sebe najít náhradníka/y dle počtu objednaných míst, jinak platba propadá v plné výši.


– zájezd se bude konat za jakéhokoliv počasí.
– v případě neúčasti na zájezdu z jakéhokoliv důvodu, je možnost si za sebe (dle počtu míst) sehnat jakéhokoliv náhradníka/y. V případě, že se zákazník na zájezd nedostaví, platba propadá v plné výši.
– při nenaplnění minimální určené kapacity zájezdu si pořadatel (Praha Neznámá) vyhrazuje zájezd v předstihu zrušit.
– Praha Neznámá nenese odpovědnost za případné prodlení týkající se příjezdu autobusu do Prahy způsobené cestovními podmínkami a dalšími okolnostmi. Berte prosím v potaz, že daný čas příjezdu je pouze orientační.

Těšíme se na Vás!

Share Button
Print Friendly, PDF & Email