Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Jediná vila od Kaplického v Praze

Jediná vila od Kaplického v Praze

Jedinou vilou od Jana Kaplického je nenápadná, tak trochu funkcionalistická vilka v Braníku na Dobešce. Navrhnul ji v roce 1966. Těsně před emigrací (1968) se pak přišel na dům osobně podívat, ale zastihl ho ještě v průběhu stavebních prací.

Vila byla projektována pro manžele výtvarníky, tudíž jedním s požadavků byl ateliér. Dalším oříškem bylo zapuštění vilky do svahu. Stavební práce uskutečnili výtvarníci sami, s pomocí jen jediného zedníka. Z terasy na druhé straně skýtá vila krásný pohled na Prahu. Manželé si bydlení v něm chválí, Kaplický prý myslel na každý detail.

Dvořákova (jméno zadavatele výtvarníka) vila od architekta Jana Kaplického, ač pro leckterého lajka nezajímavá chatička, se dostala do publikace Slavné pražské vily, která prezentuje 63 výjimečných staveb vilové architektury v Praze.

Před emigrací stihl ještě upravit rodinný dům scenáristy Jaroslava Dietla, ovšem tato vilka zůstává u nás jako jediná, kompletně navržená tímto světoznámým architektem futuristické architektury.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 2 komentářů

 1. Petronela
  Petronela
  | |

  Dobrý den, děkujeme za přízeň a chválu. Sledujte další „komentované vycházky“ na našich stránkách. Petra Dvořáčková, autor tohoto příspěvku 🙂

 2. Martina Košťálová
  Martina Košťálová
  | |

  Dobrý den pane Rysko,
  děkuji za krásnou a dobře připravenou včerejší procházku po Novém světě.Byla moje první. Dozvěděla jsem se mnoho zajímavého,těším se na další setkání.Oceňuji i Vaše stránky nabité informacemi.Držím palce do další práce.
  S pozdravem
  Martina Košťálová

Komentáře nejsou pro tento typ obsahu povoleny.