Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Výlet do Plzně za interiéry Adolfa Loose

Výlet do Plzně za interiéry Adolfa Loose

Vážení příznivci Prahy Neznámé,

je to sice ještě poměrně s předstihem, ale na sobotu 10.února 2018 (odjezd v 7:45 ráno z Prahy, ulice na Florenci) jsme pro vás připravili výlet do Plzně za interiéry architekta světového formátu Adolfa Loose. Uvidíme i interiér Semlerovy rezidence, který je v Plzni nově zpřístupněný pro veřejnost teprve od května! Ale to není vše, my se vydáme hned do třech interiérů, abychom měli o Loosově práci unikátní přehled. Navíc pro fajnšmekry máme speciální nabídku se podívat i do čtvrtého interiéru Brummelovy rezidence. (Máme objednané dvě skupinky, jednu od 12:00, druhou později odpoledne od 16:00. Skupinky jsou součástí harmonogramu tak, aby se vše dalo stihnout i s obědem.)

Jméno Adolfa Loose je nejvíce spojeno s realizacemi za hranicemi, u našich německy mluvících sousedů, kromě jeho interiérů v Plzni jeho dílo ale nalezneme i v Praze.

Asi nejznámější pražskou realizací je Mullerova vila ve Střešovicích, kde uplatnil svou legendární myšlenku prostorového členění vnitřní dispozice, takzvaný Raumplan. V Praze se ale nachází ještě jedna vila od Adolfa Loose – a to na Smíchově. Zatímco v Praze Loos navrhl tyto dvě vily jako komplexní umělecké dílo, tedy vily samotné včetně jejich interiérového členění, v Plzni je situace odlišná. Tam byl Loos požádán několika měšťany právě jen o návrhy, nebo adaptace stávajících interiérů jejich reprezentativních obydlí. Navrhl jich hned osm, z čehož ne všechny objekty jsou dnes přístupné pro veřejnost. Z těch, kam můžeme jako návštěvníci nahlédnout jsme vybrali hned tři (pro zájemce čtyři) zajímavé interiéry, abychom měli souhrné srovnání Loosova stylu a důkladně jsme pronikli i do kontextu doby v níž vznikaly. Samozřejmě si na komentovaných prohlídkách poodkryjeme i dobové pozadí a požadavky jednotlivých zadavatelů, stejně tak jako specifickou osobnost samostatného tvůrce Adolfa Loose.


Plzeň – Interiéry Adolfa Loose

Byty rodin Krausových, Voglových a návštěva Semlerovy rezidence
(případně pro zájemce i Brummelova vila)

Termín výletu: sobota 10.2.2018
Odjezd: v 7:45 ráno z Prahy, ulice na Florenci
Návrat: cca kolem 19. hodiny, tamtéž
Upozornění: Vzhledem k menším skupinkám na jednotlivé prohlídky je kapacita výletu omezená

Cena: 760 Kč
Cena nezahrnuje vstupy do interiérů.

Na co se můžete těšit:

– Podíváme se do bytů rodiny Krausových, Voglových a do Semlerovy rezidence, to vše s výkladem – upozorňujeme, že kvůli cenným prostorům jsou skupinky omezeny na patnáct osob
– Povíme si o pozoruhodné osobnosti architekta a jak bylo jeho dílo ve své době přijímáno – byl to právě on, kdo stojí za proslulým manifestem „Ornament je zločin“
– Samozřejmě si řekneme jaké další zajímavé a cenné stavby se v Plzni nacházejí
– Po odpolední prohlídce interiérů bude cca 2 hodiny individuální volno, neboť v Plzni nalezneme také spoustu skvělých výstavních galerií a muzeí a byla by škoda je minout, volno ovšem můžete strávit i jinak…
– V Plzni také naleznete jediné muzeum v České republice věnované americké armádě, pokud jste tedy fanouškem vojenské historie, zde si rovněž přijdete na své
– Zájemci se mohou odpoledne zúčastnit komentované vycházky po užším centru Plzně s Kateřinou Rackovou.

Průvodce:

Kateřina Racková

Kde se můžete výlet zakoupit?

Výlet jednoduše zakoupíte výše kliknutím na „Koupit vstupenky“
Na e-mail info@prahaneznama.cz prosím dejte včas vědět, zda máte zájem i o prohlídku Brummelova domu, buď od 12:00 nebo od 16:00 (napište, který čas si vyberete) – KAPACITA JE ZNAČNĚ OMEZENA.

Výlet můžete též zakoupit za hotové v kamenných obchodech:

Freshlabels Store
Panská 9, Praha 1
Po-Ne 10:00 – 20:00

Kancelář Prahy Neznámé
Koněvova 141, Praha 3
3.patro, kancelář 307c
Úterý 9:00 – 12:00
Čtvrtek 15:00 – 18:00

– V případě dotazů pište prosím na info@prahaneznama.cz
– Výlet se bude konat za jakéhokoliv počasí.

– Při nenaplnění minimální určené kapacity výletu si pořadatel (Praha Neznámá) vyhrazuje výlet v předstihu zrušit.

– Praha Neznámá nenese odpovědnost za případné prodlení týkající se příjezdu autobusu do Prahy způsobené cestovními podmínkami a dalšími okolnostmi. Berte prosím v potaz, že daný čas příjezdu je pouze orientační.

Storno podmínky

V případě odhlášení výletu 30 dní a více předem, vracíme 100% zaplacené částky, nebo je možné se přehlásit na jiný výlet/termín. 14 dnů a více předem vracíme 50%. Méně než 14 dnů před datem odjezdu je částka nevratná z důvodů předběžného závazného objednání autobusu, vstupů apod. V případě nemoci je možno si za sebe najít náhradníka/y dle počtu objednaných míst, jinak platba propadá v plné výši.

 

Těšíme se na Vás!Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 5 komentářů

 1. Ondra
  Ondra
  | |

  Hezký den,

  jestli to uděláte i někdy na jaře nebo na podzim, tak určitě pojedeme. Tentokrát to nestíháme.

  Mějte se pěkně. 🙂

  1. Kateřina Racková
   Kateřina Racková
   | |

   Podzimní termín určitě plánujeme…

 2. Barešová
  Barešová
  | |

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kde přesně je sraz – ulice na Florenci je hodně dlouhá. A vstupenky se dají platit platební kartou nebo si máme vzít hotovost?
  Děkuji LB

  1. Barešová
   Barešová
   | |

   prosím o odpověď – děkuji

Komentáře nejsou pro tento typ obsahu povoleny.