Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Tajuplný Vyšehradský hřbitov k příležitosti Dušiček

Tajuplný Vyšehradský hřbitov k příležitosti Dušiček

Kde? V  blízkosti vchodu na hřbitov ze strany od baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě 

Co Vás čeká?

  • Čekají Vás různorodé zajímavosti týkající se vzniku a založení hřbitova. Chybět nebudou informace o spolku Svatobor, který měl ve zrodu národního pohřebiště prsty..
  • Slavín – největší hrobka vyšehradského hřbitova a jeho hlavní dominanta. Kdy, proč a kým byla tato hrobka založena? Kdo byl prvním pohřbeným v této hrobce? Všechny tyto zajímavosti se dozvíte během procházky.
  • Navštívíme místa posledního odpočinku řady známých osobností, kupříkladu hroby bratrů Čapkových, Bedřicha Smetany nebo Boženy Němcové.
  • V čem je architektura hřbitova a některých náhrobků unikátní si povíme v průběhu prohlídky. Pozoruhodný je kupříkladu morový kříž, jeden z nejstarších náhrobků nacházející se na tomto skvostném hřbitově. Znáte pojem „hrob v dáli“? I o tomto označení některých hrobů si povíme.
  • Hřbitov se nachází u baziliky sv. Petra a Pavla. Nesmí tak chybět krátké vyprávění o vzniku a architektuře tohoto kostela a jeho posledním architektovi, který je v jeho blízkosti i pohřben.
  • Ptáte se, v čem spočítá tajuplnost tohoto hřbitova? Možná v jeho umístění na bájném Vyšehradě, možná v strašidlech, které se tu objevují…

Vstupné:

Dospělí – 250 Kč s předem zakoupenou vstupenkou 
Studenti, žáci, senioři (65+), děti od 6 let – 180 Kč s předem zakoupenou vstupenkou

Vstupenky na vycházky je třeba mít zakoupené předem. Na místě se vstupenky z hygienických důvodů a následně zaváděné EET neprodávají.

Délka vycházky: 1,5 – 2 hodiny
Konec vycházky: u vchodu na hřbitov u kostela 

Terén vhodný pro kočárek: s  určitou námahou ano (cestičky jsou především z dlažebních kostek a občas jsou na trase schody) 
Terén vhodný pro vozíčkáře: s  určitou námahou ano (cestičky z dlažebních kostek, úzké uličky, občas schody, ale jde se k další zastávce dostat během minuty či dvou trochu jinou trasou dle instrukcí průvodce) 

Průvodce: Lucie Babíčková

Share Button
Print Friendly, PDF & Email