Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Holešovice: Od Brouka a Babky po Malý Berlín

Holešovice: Od Brouka a Babky po Malý Berlín
Kde? na Letenském náměstí, kousek od vchodu do Billy, na tramvajové zastávce směr ze Strossmayerova náměstí Co Vás čeká?
  • Řekneme si, kde v Praze sídlil první obchodní dům pozdějšího impéria firmy Brouk a Babka a také jak tato zvláštně pojmenovaná firma vznikla.
  • Doporučíme vám, kam na vynikající zákusek do krásné funkcionalistické kavárny, která zde má tradici již od roku 1937
  • Projdeme se podél vyhlášené Belcrediho třídy (dnešní ulice Milady Horákové) a povíme si, kam se zdejší lidé chodili bavit, kde byly oblíbené podniky a kina
  • Dozvíte se, proč byl postaven dům ve kterém dnes sídlí kino Bio Oko. To bylo v době svého otevření jedno z vůbec největších v Holešovicích.
  • Víte, že se v Holešovicích nachází modlitebna Husova sboru?
  • Uvidíte jak se v Holešovicích na jedné straně prolíná historizující architektura s prvorepublikový funkcionalismem. Nemineme ani Malý Berlín a Veletržní palác.
Vstupné: Dospělí – 250 Kč s předem zakoupenou vstupenkou  Studenti, žáci, senioři (65+), děti od 6let – 180kč s předem zakoupenou vstupenkou Děti do 12 let zdarma Vstupenky na vycházky je třeba mít zakoupené předem. Délka vycházky: 1,5 hod. Konec vycházky:  v okolí Veletržního paláce Terén vhodný pro kočárek: ano, ale na trase je složitý terén a rozkopané silnice Terén vhodný pro vozíčkáře: spíše ne, kvůli zmíněným rozkopaným silnicím Průvodce: Kateřina Racková Brouk_a_Babka_1925
Share Button
Print Friendly, PDF & Email