Menu

Slavné vily v Bubenči – část I.

Slavné vily v Bubenči - část I.

První písemná zmínka o Bubenči pochází z konce dvanáctého století. V listině knížete a biskupa Jindřicha Břetislava je ale uvedena ještě jako Přední Ovenec. Zkomolením se časem z Ovence stal Bubeneč. Podle pravidel pravopisu můžeme dnes Bubeneč dokonce skloňovat podle mužského i ženského rodu. Bubeneč má tedy skutečně starobylý původ. Když navštívíme nejstarší část Bubenče, dodnes se zde můžeme kochat vesnickým rázem. My ale dnes zamíříme trochu jinam.

Mezi Dejvicemi a starou bubenečskou zástavbou nalezneme úžasné vily v lidovém i historizujícím stylu. Stavěny zde byly od konce devatenáctého století do počátku dvacátého. V dnešním článku se na několik z nich zaměříme.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email
Slavné vily v Bubenči - část I.

Slavné vily v Bubenči – část I.

Pražská čtvrť Bubeneč, jenž sousedí s Dejvice na straně jedné a Holešovicemi na straně druhé, dnes patří mezi nejlukrativnější čtvrti v Praze vůbec. Naštěstí si i přesto udržela svou autentičnost a atmosféru. Na jedná straně nás překvapí klidnými ulicemi lemovanými kvetoucími kaštany a o kousek dál mezi stromovím prosvítají malebné vilky jako z pohádky. Bubeneč […]

Print Friendly, PDF & Email

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »