Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Noc kostelů v Praze a beuronské umění

Noc kostelů v Praze a beuronské umění

Rok se s rokem sešel a je to zase tady! Tak jako se každý rok koná muzejní a galerijní noc, kdy jsou umělecké instituce otevřeny až do pozdních nočních hodin, koná se každoročně i Noc kostelů. Letos připadá na 9. června, tedy na tento pátek. Pokud jste fanoušky sakrální architektury a nebo jste jen zvědavi na noční atmosféru svatostánků v Praze a dalších českých městech, máte tento pátek jedinečnou možnost se podívat do jejich interiérů.

My pro Vás máme jedno speciální doporučení. Navštivte krásný a unikátní kostel svatého Gabriela na Smíchově v Holečkově ulici, kde se můžete setkat s beuronským uměním. Že jste o něm ještě neslyšeli? Pak si můžete přečíst tento článek a nebo se vše o tomto krásném stylu dozvíte právě v kostele. Dalším důvodem je, že vlastník kostela a přilehlého kláštera – Česká republika, se jej již delší dobu snaží prodat. Zatím proběhly dvě dražby, poslední se konala letos na jaře a kostel s klášterem prodán nebyl. Ale bohužel ještě nic není jisté, a tak je možné, že se bude dražba v budoucnu opakovat a kostel s klášterem dostanou nového majitele. Jen na něm pak bude, co se s tímto jedinečným objektem stane.

A ještě jeden tip pro pamětníky… Pokud si pamatujete, že jste někam do těchto míst před lety nesli složenku k zaplacení, tak máte pravdu. Dlouhou dobu zde totiž sídlila Česká pošta. Právě ta poměrně nedávno objekt vyklidila, aby se mohl prodat.

Pokud v pátek večer nemáte čas, pokochejte se alespoň naší fotogalerií. Další je pak přímo ve výše zmíněném článku.

Více o akci se dozvíte na stránkách:
http://www.beuron.cz/en/monastery-of-st-martin-in-beuron/79-noc-kostelu-2016.html a
https://www.nockostelu.cz/

Share Button
Print Friendly, PDF & Email