Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Jaký měla výhled Lída Baarová?

Jaký měla výhled Lída Baarová?

Funkcionalistickou vilu se zaobleným nárožím ploché střechy projektoval v letech 1937 – 38 architekt Ladislav Žák. Jedná se o funkcionalistickou dvojpodlažní budovu výrazně horizontálního pojetí, koncipovanou jako dvojdům s ložnicemi v přízemí a se sluneční terasou na střeše.

Přijďte se podívat na vilu osobně v rámci komentované vycházky s Prahou Neznámou – Hanspaulka Lídy Baarové.

Kvůli neopětovanému vztahu s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem nacisté zakázali Lídě Baarové hrát v německých filmech a později ztratila tuto možnost i v Praze, a tak musela vilu opustit.

Baarová nebyla jediná, kdo se usídlil v luxusní vilové čtvrti Hanspaulka, tato část Prahy vždy přitahovala na jedné straně umělce a známé osobnosti a na straně druhé slavné architekty – o tom si více přečtěte v článcích Hanspaulka – 1.část a Hanspaulka – 2.část.

Čtvrť se jmenuje podle inspektora arcibiskupských statků Hanse Paula Hippmana, který si tady nechal v roce 1773 na místě staré viniční usedlosti postavit barokně-rokokový letní zámeček s výhledem na Prahu. Původně byly na Hanspaulce jen viniční domky, první zámecké vilky se tu začaly stavět teprve v 19. století. Ten pravý stavební rozmach však zažila Hanspaulka teprve ve 30. letech 20. století.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email