Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Prodlužte si léto s našimi 23 tipy kam v Praze vyrazit a co zažít!

Prodlužte si léto s našimi 23 tipy kam v Praze vyrazit a co zažít!

Léto ještě nekončí a tak jsme pro vás připravili několik tipů co můžete v Praze zažít či vidět, kam se vypravit a co ochutnat. Třeba vás inspirujeme… Do komentářů nám na oplátku můžete zajímavé akce doporučit vy a třeba uděláme v budoucnu navazující díl. Krásné září!

1/ Svezte se přívozem. Případně si můžete naplánovat trasu tak, že jich za odpoledne využijete hned několik. (Trasy pražských přívozů naleznete zde: https://pid.cz/privozy/)

2/ Navštivte letní kino. Ani v září není pozdě na návštěvu letního kina. V Praze je jich hned několik. Vyrazte třeba do Karlína do kasáren, či do letního kina Regina a nebo se vypravte do kina na střeše Veletržního paláce a spojte kino i s vyhlídkou.

3/ Už jste letos byli na farmářských trzích? Že ne? Rozhodně to musíte napravit. Takže o víkendu hurá na náplavku, či na Jiřák. Nemusíte hned nic kupovat, jen se projděte, nasajte atmosféru a pokochejte se.

4/ Projeďte se lanovkou. Nemusíte kvůli tomu hned na Petřín, lanovka na Smíchově je po výměně zase v provozu v novém kabátě.

5/ Zapádlujte si na padleboardu, nebo si na Vltavě půjčte šlapadlo… Pohyb na vzduchu vám vyčistí hlavu.

6/ Zajděte si na výstavu. Aktuálně vám doporučujeme třeba výstavu architekta Santiaga Calatravy v domě U Kamenného zvonu, fotografie Koudelky v UPM, Werichovu vilu na Kampě apod. Nebo se zajděte podívat na filmovou výstavu do Tančícího domu, součástí vstupenky je i výstup na vyhlídku.

7/ Tvořte! Víte, že si v Braníku můžete namalovat keramický hrneček či mističku z Mařížské dílny? Udělejte si kreativní odpoledne… (https://www.keramika-mariz.cz/namaluj-si-hrnek/namaluj-si-hrnek/)

8/ Projděte se Vyšehradem. Udělejte si vycházku na jedno z nejposvátnějších míst v Praze. Je odsud nejen krásný výhled, ale také je tu minimum turistů. A poslechněte si zvonkohru.

9/ Podzim patří architektuře! Koná se hned několik „festivalů“ s doprovodnými programy. Nepropásněte Dny evropského dědictví, Den architektury a další.

10/ Piknikujte. Letošní září má být teplotně nadprůměrné, tak vyrazte na piknik do některého z pražských parků. Pakliže se vám nechce chystat občerstvení, některé pražské obchody a bistra nabízejí z zapůjčení k piknikové koše se všemožnými dobrotami. Pozor ale, v některých parcích a na dalších místech v Praze je zakázáno konzumovat alkoholické nápoje.

11/ Něco hebkého. Máte rádi kočky, ale nechcete je chovat v pražském bytě. Návod je jednoduchý. Vyrazte na kafíčko do karlínské Kočičí kavárny a k tomu si pohlaďte kočičku či kocourka. (http://www.kavarnakocici.cz/)

12/ Projeďte se na kole. V Praze funguje již několik firem zabývající se sdílením kol. Nejčastěji potkáte růžová Rekola, ale další přibývají jako houby po dešti. S hledáním kol vám pomůže aplikace, jednoduše si kolo půjčíte a vrátíte kam chcete.

13/ Projděte se Asií. Udělejte si netradiční výlet do tržnice Sapa. Nasajete zde pravou asijskou atmosféru a nebojte se ochutnávat v místních stáncích, bistrech a restauracích. Jídlo zde je skvělé! Zároveň si můžete nakoupit spoustu surovin, které jinde jen těžko seženete a doma z nich můžete připravit úžasné menu. Kupte si svazek čerstvého koriandru, nudle a tamarindovou pastu a zkuste připravit třeba nudle Pad Thai. Vaření vám nezabere víc než půl hodiny a vaši hosti vás budou vychvalovat do nebe.

14/ Nepropásněte vinobraní a burčákovou sezonu. Na vinobraní tradičně můžete k vinici svaté Kláry či na Prosek.

15/ Projeďte se starou tramvají po městě. Staré tramvaje na obvyklých trasách bereme spíše jako zpestření pro turisty, ale ruku na srdce, už jste touto tramvají jeli? Za těch pár korun je to skvělý zážitek!

16/ Nevejde se vám do bytu piáno a chtěli byste si procvičit svůj hudební um? Potěšte kolemjdoucí a zahrajte si přímo na ulici. Seznam pražských pouličních klavírů naleznete na piananaulici.cz.

17/ Recyklujte. Pokud jedete na vlně ekologie máme pro vás tipy. Proberte si před podzimní sezonou svůj šatník a botník a vyřaďte kousky které vám akorát nabírají místo. Můžete je nabídnout na dobročinných blešácích, či je odnést například do některého z obchodů Sue Ryder, kde dále poslouží. Peníze z prodejů jsou použity na charitu či péči o seniory. Uděláte dobrý skutek a ještě se vám uvolní místo ve skříni.

18/ Vstaňte brzo. Hooodně brzo. A uvidíte město bez lidí. Udělejte to jako Josef Sudek a projděte si Malou Stranu, Kampu a Karlův most bez lidí s východem slunce. Uvidíte, že v zimních plískanicích na tento výlet budete s úsměvem vzpomínat.

19/ Hoďte se do offline režimu. Udělejte si sobotu bez facebooku, twitteru, instagramu a dalších aplikací a procházejte se po Praze. Jen tak, v klidu. Zajděte třeba do ZOO a občerstvěte se u Gočárových domků.

20/ Zavařujte, džemujte a marmeládujte. Pro suroviny nemusíte hned chodit do obchodu, můžete si je vlastnoručně natrhat a to i v Praze a okolí. Inspirujte se na webu na-ovoce.cz a hned budete vědět, kam za šťavnatými švestičkami či jablky. Oblíbený je třeba vysočanský sad na Klíčově.

21/ Sbírejte houby. Nenabádáme vás sbírat podezřelé žampiony v parku pod lavičkou, i když jestli je stoprocentně poznáte, nic proti. V Praze a okolí je spousta lesů, takže si na houby můžete dojet klidně MHD. Oblíbené lokality na houbaření jsou Klánovický les, Modřany, Šárka, ale třeba i okolí obory Hvězda a Stromovka. Určitě ale sbírejte jen ty houby, které bezpečně poznáte a kdyby jste si náhodou nebyli jisti, raději se zastavte v houbařské poradně v Karmelitské ulici 14.

22/ Divadelní prázdniny skončili a večery už nejsou tak teplé, ideální příležitost podívat se na nová představení.

23/ No a samozřejmě nesmí chybět tento tip: Vyrazte na vycházku s Prahou Neznámou. Budeme se na vás těšit i na podzim a v zimě. Naše vycházky naleznete v sekci Program.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email