Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Ilustrace na I.P.Pavlova – zpráva z vesmíru

Ilustrace na I.P.Pavlova - zpráva z vesmíru

Pojďme se podívat na ilustraci ve vestibulu metra I.P.Pavlova. Je podepsáná Ktaiwanita.

Kateřina Bažantová aka (as known as – taky známá jako) “Ktaiwanita” je ilustrátorka, která v současné době žije a tvoří v Paříži. Vystudovala VŠUP v Praze, obor Filmová a televizní grafika. Je členkou výtvarné skupiny Hura Collective, www.hura.cz. Společně s ostatními členy v roce 2008 založili a provozovali Galerii a sítotiskové studio Hygienická Stanice na pražských Vinohradech. Nyní pod svým labelem United Kingdog www.unitedkingdog.com vytváří série velkoformátových plakátů z psího světa Bark Empire a její grafika již několikátým rokem dává tvář sympatickému a velkorysému psímu obchodu Dogtown na Letenském náměstí. V Pekingu jí vychází na pokračování komiks Pippo, který získal na Komiksfestu sošku Arnala za nejlepší kresbu roku 2013. (V Číně mají pejsky rádi, ale maj málo místa, tak tam existují půjčovny psů pro děti)

Dále uvádím její texty o Praze, které nedovedu interpretovat…
„Ve starých kronikách se můžeme dočíst mnoho podrobností o původu Prahy. Dozvídáme se například, že o dnešní Holešovice, které se původně nazývaly Divoké Holešovice, kdysi sváděli kruté bitvy Kočkovbojové a Psindiáni. Podle některých pramenů počátky Klubu Cross spadají právě do této temné a zapomenuté doby a souvisely s „Velkou bitvou.

Kočkovbojové a Psindiáni se tehdy sjednotili, aby spojili své síly v bitvě na život a na smrt se Strašlivým Železničním Transformerem.

Monstrum bylo výsledkem tajných vědeckých experimentů v závodech Tesla Holešovice. Šílený pravnuk bytné Nikoly Tesly jim poradil, jak svést veškerou elektrickou energii Českých drah do traktorového akumulátoru ukořistěného z přísně střežené vývojové dílny továrny Zetor. Spojením holešovického know-how, české energie a brněnského hard-ware začalo bít nelítostné ocelové srdce nepřemožitelného smrtící ho stroje.

Když Transformer zaútočil na Prahu po severní dráze vedoucí přes Nádraží Holešovice, narazil na tuhý odpor Kočkovbojů a Psindiánů, kteří se uchýlili k důmyslné lsti. Vlákali vetřelce do slepého ramene řeky Vltavy a v tamní zásadité vodě zkratovali jeho sekundární obvody, takže došlo k primárnímu výboji. Monstrum se zřítilo k zemi a pokrylo holešovické břehy tisícem součástek.

K oslavě tohoto vítězství a jako symbol znovuzískané svobody obyvatelé z trosek posbírali a sestrojili mechanický totem. Okolo něho potom slavili v následujících dvaceti třech měsících permanentní potlach, který přilákal tisíce poutníků ze všech čtvrtí Prahy. Tak vznikl mýtický Cross Club.

V současné době legendární vyprávění ožilo díky objevu českých archeologů – podařilo se odkrýt nástěnné fresky přímo na budově Cross Clubu, na rohu ulic Plynární a Argentinské. K úžasu holešovické i světové veřejnosti se ukázalo, že se jedná o ilustrace „Velké Bitvy.““

Share Button
Print Friendly, PDF & Email