Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Zúčastněte se jedinečné kulturní akce – prvorepublikového večera v Grand Café Orient v sobotu 25. února 2023!

Zúčastněte se jedinečné kulturní akce - prvorepublikového večera v Grand Café Orient v sobotu 25. února 2023!

Praha Neznámá si dovoluje všechny ctěné příznivce pozvati na světovou raritu – unikátní a nefalšovaný prvorepublikový večer se všemi náležitostmi. Tento večer se bude konati v prostorách slavné pražské kavárny Grand Café Orient. Kavárna má unikátní atmosféru. Nachází se v kubistickém domě U Černé Matky Boží, který vyprojektoval známý architekt Josef Gočár. Kavárna je velice stylová, neboť i její interiér navrhl sám architekt. Program bude více než bohatý.

Vstupenky na tento jedinečný večer můžete použít i jako vánoční dárek pro své blízké či známé.

Vyžadován bude oděv společenský, ideálně u pánů doplněn elegantním motýlkem, gentlemani s obzvlášť vytříbeným vkusem budou vítáni ve smokingu. Dámám poslední výstřelky dobové módy dovolují vynésti i sukně a šaty kratších délek, dokonce i nad kolena.

Bude se jednati o večer výstřední s répeirtoirem zaručeně pravých jazzových rytmů, neboť my již pokrokově nejsme ve vleku zkostnatělých zvyklostí a svazující morálky starého Rakouska-Uherska. Jest doba nová, výstřední tance jsou u nás povoleny, ba přímo vítány. My totiž nepovažujeme moderní taneční styly, jež k nám přicházejí ze zámoří, za divoké křepčení. A s chutí v tomto novém věku zavrhujeme unylé valčíky a polky.

Dále tento večer budeme zpívati v moderním duchu na mikrofon, novinku dosud jen zřídka v našich zemích používanou. Tudíž i obecenstvo u stolů vzdálenějších parketu uslyší. Večerem nás provede vyhlášený orchestr Prague Rhythm Kings s moderním jazzovým americkým i českým písňovým repertoárem, dokonce s originálními nástroji. V druhé polovině večera se pak hudebně přesuneme na vlny swingu třicátých let.

Program bude proložen atrakčním programem s přednáškami a dobovými tanečníky, kteří budou předváděti taneční styly podle poslední světové módy, které si s nimi můžete zkusit zatančit.

Po celou dobu programu se bude servírovati menu nejvybranější, ze třech chodů sestávající. Můžete se hned v úvodu těšiti na lahodný uvítací drink. Přesné menu bude ještě včas upřesněno, ale již teď můžeme prozradit, že pravděpodobně jako hlavní chod budeme servírovati smažený řízek s bramborovým salátem a jako dezert nabídneme kubistický pravoúhlý věneček.

twenties

Za služby kvalitní se Vám osobně zaručujeme. Večerem bude provázeti Petr Ryska. Netřeba se ničeho obávati, do atmosféry Vás uvedeme slovem mluveným. V rámci všeobecného veselí jest možno házeti po spolutanečnících konfety, které na místě pro Vaši potěchu připraveny budou. K tanci pak nabízíme i balonky, které na našem území jsou zatím ještě při atrakcích používány pouze zřídka.

Při zakoupení vstupenky Vás prosíme uvésti Váš ctěný titul či Vaše společenské postavení (do poznámky či do e-mailu: info@prahaneznama.cz), ať už pravdě odpovídající či smyšlené, jak bylo zvykem za první republiky a doposud tak někdy bývá. (Např. pan vrchní rada, pan továrník s chotí, pan velkouzenář, pan architekt, pan generální ředitel, paní vrchní tajná radová, paní aktuárová apod.) Také nás prosím informujte, zda ráčíte preferovati stůl parketu blížeji (kdy si lépe vychutnáte taneční parket), či raději stolek vzdálenější, kde snáze můžete konverzovati.

POKUD SI PŘEJETE SEDĚT S DALŠÍ SPOLEČNOSTÍ (a nehlásili jste se společně), prosím uveďte jména svých kolegů a celkový počet hostů u stolu, abychom to mohli zohlednit v zasedacím pořádku. Týden před akcí již nelze prováděti žádné změny.

Pakliže by některý z hostů ráčil býti vegetariánem, prosím uveďte i tuto informaci do poznámky.

Program začíná  o 7. hodině večerní, přicházeti však můžete již od 18:20, abyste měli časový prostor na odložení kabátů, přivítání a uvedení ke stolům.

Datum konání akce: sobota 25.2.2023

Čas konání: 19:00 – 00:00  (příchod  možný již od 18:20 hod.)
Místo konání: Grand Café Orient, budova U Černé Matky Boží, Ovocný trh 19, Staré Město
Cena: 1890 Kč – cena zahrnuje celovečerní program, orchestr, welcome drink, výše zmíněné servírované tříchodové menu, cena nezahrnuje ostatní nápoje, které si každý účastník objednává sám na místě dle svého výběru.

Kapacita míst jest omezena. Doporučujeme zakoupiti vstupenku co nejdříve.

Storno podmínky:  Zakoupenou vstupenku můžete vrátit nejpozději měsíc před začátkem akce, potom je nevratná. V případě, že se nemůžete večera zúčastnit, můžete si za sebe samozřejmě najít náhradu. Děkujeme za pochopení.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email