Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Výlet na ptačí domky v Úštěku a degustaci v žernoseckých sklepeních

Výlet na ptačí domky v Úštěku a degustaci v žernoseckých sklepeních

Vážení příznivci Prahy Neznámé,

na říjnové podzimní období jsme pro Vás připravili další výlet. Opět se vydáme nejen za kulturou, ale také za kulinářským zážitkem. Zamíříme do oblasti Českého středohoří, poblíž takzvané „Porta Bohemica“, čili Brány do Čech.

Náš výlet začně v malém, na první pohled nenápadném městečku Úštěk, kde prozkoumáme místní pozoruhodné „ptačí domky“ a mnoho dalších architektonických perel. Ptačí domky jsou u nás rarita. Říká se jim tak, protože svou zadní stěnou přiléhají přímo ke skále a připomínají tak například vlaštovčí hnízda. Některé jsou malinké, jiné mají i několik pater.

Tím ale rozhodně v Úštěku neskončíme, uvidíme ještě krásně rekonstruovanou židovskou synagogu, kostel svatého Petra a Pavla, kde je umístěn oltářní obraz od genia české barokní malby Karla Škréty, projdeme si náměstí i všechny zapadlé uličky a zamíříme i do okolí. Ukážeme si také, kde se točil film Kolja a nebo Rebelové.

Po objevování architektury již přejedeme na oběd do nedalekých Litoměřic. Litoměřice jsou krásné město, které bychom mohli prozkoumávat celý den. My Vám zde ukážeme nádhernou vilovou čtvrť, která v Praze nemá obdoby. Honosné vily si zde stavěly zejména němečtí průmyslníci, překvapí Vás nejenom úžasným architektonickým vzezřením, ale také svou velikostí. Poté bude následovat rozchod na oběd a na prohlídku města, aby se každý mohl zaměřit na to, co právě jeho zajímá. Pak už budeme pokračovat do Velkých Žernosek.

Zdejší malebný kraj má naprosto specifický charakter, čehož využili již premonstráti a ve dvanáctém století na svažité pozemky začali osazovat vinnou révu. Ukázalo se, že se zde víno výtečně daří a tak se tu vinné hrozny pěstují dodnes. Po premonstrátech vinice rozšiřovali hlavně členové cisterciáckého řádu. Po nich pozemky měnily majitele ještě mnohokrát, ale tradice výroby vína zde setrvala.

My zdejší víno ochutnáme také v rámci takzvané „Velké degustace“. Podíváme se přímo do Žernoseckých sklepů, kde k degustaci dostaneme také odborný výklad. Ve sklepech okusíme šest vzorků vína, takže si každý jistě přijde na své. Pokud budeme mít náladu, dáme si na závěr kávu, či jiné občerstvení a pak už vyrazíme zpět do Prahy. Návrat bude kolem osmé hodiny večerní.

Na závěr Vám prozradíme, že jako další chod v nabídce výletu pro Vás chystáme návštěvu venkovské farmy ve zdejším kraji. Nechte se překvapit jaké…


Ptačí domky v Úštěku a návštěva Žernoseckých sklepů s degustací vína,

Zájezd pro milovníky malebných scenerií, architektury i vinného moku

Termín zájezdu: sobota 22.10.2016
Odjezd: v 8:00 ráno z Prahy, ulice na Florenci
Návrat: okolo 20. hodiny, tamtéž
Upozornění: kapacita zájezdu je omezená, viz níže (Kde se můžete hlásit)

Cena: 820 Kč (v ceně je již zahrnuta degustace a vstup do sklepů)

V ceně je:
– Doprava moderním autobusem tam i zpět, přejezdy do měst.
– Výklady PN u jednotlivých památek.
– Vstup do Žernoseckých sklepů, degustace šesti vzorků vín s odborným výkladem.

V ceně není zahrnuto:
– Individuální cestovní pojištění proti úrazu pro jednotlivce. (Náš autobusový dopravce je pojištěn na všechna rizika spojená s přepravou.)

Průvodce:

Kateřina RackováPokyny k zájezdu obdržíte cca týden předem na Vámi uvedený mail.


Kde se můžete hlásit?

Hlásit se můžete na e-mailu info@prahaneznama.cz u slečny Svatavy Doubkové: svatava.doubkova@prahaneznama.cz. Vždy prosím uvádějte o kolik míst máte zájem.
V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit. Všechny informace k zájezdu obdržíte souhrnně ještě několik dní před zájezdem.

– Rezervace míst je možná do termínu 19.10.2016 .
– V případě, že bude kapacita obsazena, je možno se přihlásit jako náhradník.
– Platba musí být připsána nejpozději dne 20.10.2016 na účet Prahy Neznámé, jinak může být vaše rezervace postoupena dalším zájemcům (náhradníkům).
– Zájezd se bude konat za jakéhokoliv počasí.
– V případě neúčasti na zájezdu z jakéhokoliv důvodu, je možnost si za sebe (dle počtu míst) sehnat jakéhokoliv náhradníka/y. V případě, že se zákazník na zájezd nedostaví, platba propadá v plné výši.
– Při nenaplnění minimální určené kapacity zájezdu si pořadatel (Praha Neznámá) vyhrazuje zájezd v předstihu zrušit.
– Praha Neznámá nenese odpovědnost za případné prodlení týkající se příjezdu autobusu do Prahy způsobené cestovními podmínkami a dalšími okolnostmi. Berte prosím v potaz, že daný čas příjezdu je pouze orientační.

Těšíme se na Vás!

Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 8 komentářů

 1. Jana Němcová
  Jana Němcová
  | |

  Dobry den, jen bych rada jmenem sve pritelkyne pani Ingrid Augstenove, obyvatelky Usteka a dlouholete pracovnice Státního památkového ústavu v Ústí nad Labem, uvedla jeji citaci ohledne prezivaneho omylu o stavebnicich ptacich domku:
  K informacím o výstavbě domků italskými dělníky zaměstnanými na stavbě železniční trati bych chtěla upozornit, že k výstavbě obou tratí železnice v Úštěku došlo až na úplném konci 19. století, na mapě z roku 1848 jsou však domky zakreslené již v současné podobě.

 2. Dana
  Dana
  | |

  Bylo by možné se zůčastnit jen části v Úštěku, kam dorazíme po vlastní ose?

 3. Hanka
  Hanka
  | |

  Statek Pod Kalvarii?

Komentáře nejsou pro tento typ obsahu povoleny.