Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Jak Strašnicemi procházely dějiny

Jak Strašnicemi procházely dějiny

Aneb jak se „velké dějiny“ odrážejí v těch malých, regionálních a místních. Od venkovského dvorce s tvrzí, přes agrární vesnici až po rezidenční a sídelní městskou čtvrť.

Kdy? Vycházka zatím nemá žádný termín

Kde? vestibul metra Strašnická – A

Co Vás čeká?

 • Bečvářův statek – jediná zachovalá usedlost, která vznikla na místě středověkého dvora. Klasicistní budova statkáře Bečváře z pol. 19. století.
 • Gočárovy domy a Masarykova kolonie – obytné komplexy z 20. let 20. století. Nepříliš známé stavby od slavného architekta.
 • Kostel neposkvrněného početí panny Marie – moderní kostel, jehož základní kámen byl posvěcen samotným papežem Janem Pavlem II. a položen roku 1992. Historie kostela však sahá až ke stržení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v roce 1918. Poněkud kontroverzní stavba, která nicméně představuje novodobou strašnickou dominantu.
 • Sídliště Solidarita – výjimečný architektonicky zajímavý komplex evropského významu a jedinečné svědectví o své době stejně jako o kvalitě tehdejší české architektury. Sídliště vybudované v rámci poválečné bytové výstavby v zejména letech 1948-1951, ideově založené na sociální dostupnosti, kolektivitě, modernismu a nových progresivních technologických postupech.
 • Kulturní dům „Barča“ – v 80. letech legendární ikonické kulturní zařízení. Místo pražské nonkonformní mládeže a konání mnoha alternativních a subkulturních, zejména metalových koncertů.

Vstupné:
Dospělí – 160 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Studenti a senioři (65+) – 110 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Děti do 12 let – zdarma

Příplatek 50 Kč ke vstupnému bez rezervace zavádíme z důvodu množících se případů návštěvníků bez rezervace. Slibujeme si od toho náš lepší přehled o naplnění vycházek tak, aby nedocházelo k jejich přeplnění a byla udržena kvalita poslechu. Zároveň to považujeme za poctivé vůči těm účastníkům vycházek, kteří se řádně registrují předem.

Délka vycházky: 2 – 2,5 hodiny
Konec vycházky: zastávka metra Strašnická – A

Terén vhodný pro kočárek: ano
Terén vhodný pro vozíčkáře: ano

Průvodce: Jonáš Chmátal

Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Strašnice

Strašnice leží téměř celé na území městského obvodu Praha 10, jen malá část (Tesla Strašnice a okolí) leží na území Prahy 3. Rozlišují se Staré Strašnice a Nové Strašnice (plánovitě založená ves), z nichž Staré Strašnice byly až na výjimky zlikvidovány a Nové Strašnice jsou z větší části zachovány. V roce 1900 byly Nové Strašnice […]

Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 5 komentářů

 1. Radka
  Radka
  | |

  Vycházka po Strašnicích mě přišla přiměřená délkou i výkladem. Navíc mě zajímala lokalita. Nepřišlo mi, že by pan průvodce měl něco měnit na svém povídání. Byla to pěkná procházka.

 2. Jana Březinová
  Jana Březinová
  | |

  Procházka byla velmi pěkná i přes hnusné počasí, ale zbytečně dlouhá. Doporučovala bych jí zkrátit, ke konci už to bylo hodně úmorné. A druhá věc, co se mi moc nelíbilo, bylo povídání o budoucnosti, co se plánuje s kterou lokalitou a tak. Šla jsem na procházku Historie Strašnic a daleko víc tam byla budoucnost Strašnic. Ale jinak pak průvodce moc šikovný, dokázal odpovědět na všechny všetečné otázky.
  Děkuji

  1. Svatava Doubková
   Svatava Doubková
   | |

   Hezký den paní Březinová,
   děkujeme Vám za připomínky, předali jsme je panu průvodci a vycházku zdokonalíme 😉

 3. Lenka Bučányová
  Lenka Bučányová
  | |

  Moc hezká procházka – určitě doporučuji; zejména na jaře, kdy na Solidaritě vše kvete a je vidět, jak hodně je ve Strašnicích zeleně.

  1. Svatava Doubková
   Svatava Doubková
   | |

   Krásný večer, moc děkujeme za komentář 🙂 Pana průvodce Chmátala určitě potěší a povzbudí do dalších vycházek.

Zanechte svůj komentář

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášeni. Přihlásit »