Menu

Rozmarné léto Zbraslavské aneb výlet do míst, kde se téměř zastavil čas

0
Rozmarné léto Zbraslavské aneb výlet do míst, kde se téměř zastavil čas

Kdy? Vycházka zatím nemá žádný termín

Kde? před nádražní budovou Praha – Zbraslav

Co Vás čeká?

  • Čeká nás vycházka staroslavnou Zbraslaví, tedy místy, která našim předkům učarovala už před mnoha staletími. S oblibou sem za lovem a zábavou zajížděli už králové z rodu Přemyslovců. Jeden z nich, Václav II., zde nechal vybudovat velkolepý klášter Aula Regia, v jehož skriptoriu vznikla i slavná Zbraslavská kronika.
  • Z neklidných dob středověkých se během vycházky přeneseme i do poetických časů konce 19. a začátku 20. století, které ve svém románu Rozmarné léto zvěčnil jeden z tehdejších rezidentů Vladislav Vančura.
  • Projdeme se kolem noblesních vil bohatých továrníků, ale i obyčejných domků na tehdejším říčním břehu, které sloužily nejen jako obydlí starousedlíků, ale mnohdy i jako oblíbené zastávky vorařů a prámařů, při jejich dlouhé cestě po Vltavě.
  • Na závěr se pak vyšplháme k románskému kostelíku na vrchu Havlíně, který je opředen celou řadou legend a pověstí. Třeba tou o Krokově dceři Tetě nebo legendě o pozdějším Otci vlasti – Karlu IV.
  • Upozornění: V průběhu vycházky absolvujeme jeden fyzicky náročnější výstup po lesní cestě ( cca 300 metrů)

Vstupné:
Dospělí – 160 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Studenti a senioři (65+) – 110 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Děti do 12 let – zdarma

Příplatek 50 Kč ke vstupnému bez rezervace zavádíme z důvodu množících se případů návštěvníků bez rezervace. Slibujeme si od toho náš lepší přehled o naplnění vycházek tak, aby nedocházelo k jejich přeplnění a byla udržena kvalita poslechu. Zároveň to považujeme za poctivé vůči těm účastníkům vycházek, kteří se řádně registrují předem.

Délka vycházky: 2,5 – 3 h.
Konec vycházky: Zbraslavské náměstí

Terén vhodný pro kočárek: ne
Terén vhodný pro vozíčkáře: ne

Průvodce: Marie Machynková Pokorná

Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web