Menu

Křest knihy Praha Neznámá

Křest knihy Praha Neznámá

Je to tady. Praha Neznámá již více než rok proniká se svými fanoušky do méně známých čtvrtí. Za tu dobu jste s námi mohli absolvovat několik desítek různých tras a vycházek. Neméně jich máme ještě v plánu. Postupně přidáváme další a další a objevujeme skrytá pražská zákoutí, která stojí za bližší prozkoumání.

Hledat všechny informace o dané čtvrti je mravenčí práce. Vlastně slovo práce není tak úplně na místě. Průvodce musí disponovat jistým vnitřním zápalem a chutí objevovat a zkoumat. Petr Ryska, autor projektu Praha Neznámá, tento zápal má.

Před více než rokem si toho všimlo i nakladatelství Grada, kterým byl požádán napsat o nejzajímavějších čtvrtích knihu. Nabídku s radostí přijal a nyní už kniha spatřila světlo světa. Datum, kdy kniha vyšla, téměř časově kopíruje výročí třetích narozenin existence PN. Je to vlastně takový trochu opožděný dárek k výročí…

Je to krásná publikace, plná zajímavých informací a fotografií dokreslujících atmosféru jednotlivých čtvrtí. Nejen, že se můžete kochat, když si ji čtete a prohlížíte! Poskytne vám cenné tipy i pokud ji s sebou vezmete do terénu. Může tedy skvěle fungovat i jako váš průvodce na vycházkách. V knížce jsou navíc i vycházky, které zatím Praha Neznámá nerealizovala a unikátní fotky dobových interiérů a exteriérů, které dnes již třeba ani neexistují. Samozřejmě nic není ponecháno náhodě a tak jsou součástí jednotlivých kapitol i mapy, kde přesně se která zajímavost nachází.

Knížku už nyní můžete koupit v knihkupectvích. My vás ale chceme srdečně pozvat na oficiální čtvrteční křest knihy. Bude se konat ve čtvrtek 16. června od 18:00 ve smíchovské Kavárně co hledá jméno. Najdete ji na adrese Stroupežnického 493/10. Publikaci tam můžete i zakoupit, dostanete na ni slevu krásných 20%, a rovnou si ji můžete nechat podepsat autorem.

Přijďte s námi posedět, relaxovat, či si jen popovídat. Budeme se na Vás Těšit.

Vaše Praha Neznámá.Share Button
Print Friendly, PDF & Email

Příspěvek má 2 komentářů

  1. Małgorzata
    Małgorzata
    | |

    I would like so much to be there… unfortunately, I can come to Prague only on October. I will buy the book of course, meanwhile I’m printing the „walks“ from the blog. When I was in Prague on May I discovered Orechovka thanks to Praha neznama and a building that is very interesting (there was a movie). I would like to read something about it 🙂

Komentáře nejsou pro tento typ obsahu povoleny.