Menu

Od beuronského umění ke sv. Václavovi – NOVÁ VYCHÁZKA

0
Od beuronského umění ke sv. Václavovi - NOVÁ VYCHÁZKA

aneb nejen sakrální architektura Smíchova

Kdy?

Kde? před kaplí Nejsvětější Trojice, ulice U Nesypky – kousek od zastávky autobusu Hřebenka (bus 176 )

Co Vás čeká?

  • Beuronské umění není v Čechách příliš zavedeným pojmem. Realizací v tomto stylu je u nás poskrovnu, o to vzácnější je, že dvě z nich se nacházejí přímo na Smíchově.
  • Beuronští umělci pocházeli z okruhu benediktinského řádu. V tvorbě vyznávali mimo jiné symboliku barev a čísel, ale hlavně harmonii. Jsou považováni za přímé předchůdce secesionistů, ovlivnili nejen malíře, ale i architekty a další…
  • My se podíváme do interiéru kostela svatého Gabriela, přesněji kostela Nanebevzetí Panny Marie, který sloužil ženské větvi řádu. Po odchodu benediktinek sídlila v přilehlých klášterních budovách pošta.
  • Kromě této specifické architektury si na vycházce ukážeme ještě další sakrální stavby, například kostel svatého Václava z konce devatenáctého století.
  • Mimo objektů církevních si ukážeme pestrou směsici smíchovské zástavby. Ať už budovu Švandova divadla, funkcionalistický nájemní dům, o který se dlouhodobě vedou spory, nebo nynější budovu banky. Mnoho Pražanů ji považuje za vůbec nejošklivější stavbu v metropoli.
  • Neopomeneme ani letní sídlo barokního architekta, o němž se na vycházkách často zmiňujeme – Kiliána Ignáce Dientzenhofer. Povíme si, proč musel být kus stavby v minulosti ubourán a mnoho dalšího…
  • + 60,- KČ ZA VSTUP DO OBJEKTU

Vstupné:
Dospělí – 150 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Studenti a senioři (65+) – 100 Kč s rezervací (+50 Kč bez rezervace)
Děti do 12 let – zdarma

Příplatek 50 Kč ke vstupnému bez rezervace zavádíme z důvodu množících se případů návštěvníků bez rezervace. Slibujeme si od toho náš lepší přehled o naplnění vycházek tak, aby nedocházelo k jejich přeplnění a byla udržena kvalita poslechu. Zároveň to považujeme za poctivé vůči těm účastníkům vycházek, kteří se řádně registrují předem.

Délka vycházky: 2 hod. (interiér Beuronského kostela a kláštera s výkladem, poté budeme pokračovat v exteriéru)
Konec vycházky: u kostela sv. Václava

Terén vhodný pro kočárek: ne
Terén vhodný pro vozíčkáře: ne

Průvodce: Kateřina Racková

Share Button
Print Friendly

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web