Menu

Zúčastněte se jedinečného prvorepublikového večera s Prahou Neznámou

7
twenties

Praha Neznámá si dovoluje všechny ctěné příznivce pozvati na světovou raritu – unikátní a nefalšovaný prvorepublikový večer se všemi náležitostmi. Tento večer se bude konati dne 7.12.2019, 18.1.2020 (tyto termíny jsou již vyprodány) a 25.1.2020 v prostorách slavné pražské kavárny Adria projektované slovutnými architekty Pavlem Janákem a Josefem Zaschem. Program bude více než bohatý.

Vyžadován bude oděv společenský, ideálně u pánů doplněn elegantním motýlkem, gentlemani s obzvlášť vytříbeným vkusem budou vítáni ve smokingu. Dámám poslední výstřelky dobové módy dovolují vynésti i sukně a šaty kratších délek, dokonce i nad kolena.

Bude se jednati o večer výstřední s répeirtoirem zaručeně pravých jazzových rytmů, neboť my již pokrokově nejsme ve vleku zkostnatělých zvyklostí a svazující morálky starého Rakouska-Uherska. Jest doba nová, výstřední tance jsou u nás povoleny, ba přímo vítány. My totiž nepovažujeme moderní taneční styly, jež k nám přicházejí ze zámoří, za divoké křepčení. A s chutí v tomto novém věku zavrhujeme unylé valčíky a polky.

Dále tento večer budeme zpívati v moderním duchu na mikrofon, novinku dosud jen zřídka v našich zemích používanou. Tudíž i obecenstvo u stolů vzdálenějších parketu uslyší. Na tento speciální večer jsme pro vás přichystali hned orchestry dva. Večer zahájí ansámbl jazzový Prague Rhythm Kings s moderním americkým i českým písňovým repertoárem, dokonce s originálními nástroji. Pokračovati bude orchestr swingový Swing Melody s repertoárem českým.

Program bude proložen atrakčním programem s přednáškami a dobovými tanečníky, kteří budou předváděti taneční styly podle poslední světové módy.

Po celou dobu programu se bude servírovati menu nejvybranější, ze třech chodů sestávající. Můžete se hned v úvodu těšiti na lahodný uvítací drink. Pokračovati budeme předkrmem – zvěřinovou paštikou s brusinkovým relish. Hlavním chodem bude Entrecôte de veau, doplněná vytříbenou bramborovou terinou, divokou brokolicí a silným le jus, jako dezert si Vám dovolujeme nabídnouti větrník se zmrzlinou z caramel salé.

Za služby kvalitní se Vám osobně zaručujeme. Večerem bude provázet Petr Ryska a Kateřina Racková. Netřeba se ničeho obávati, do atmosféry vás uvedeme slovem mluveným. V rámci všeobecného veselí jest možno házeti po spolutanečnících konfety, které na místě pro Vaši potěchu připraveny budou.

Při zakoupení vstupenky Vás prosíme uvésti Váš ctěný titul či Vaše společenské postavení (do poznámky), ať už pravdě odpovídající či smyšlené, jak bylo zvykem za první republiky a doposud tak někdy bývá. (Např. pan vrchní rada, pan továrník s chotí, pan velkouzenář, pan architekt, pan generální ředitel apod.) Také nás prosím informujte, zda ráčíte preferovati stůl parketu blížeji (kdy si lépe vychutnáte taneční parket), či raději stolek vzdálenější, kde snáze můžete konverzovati.

Program začíná  o 7. hodině večerní, přicházeti však můžete již od 6. hodiny večerní, abyste měli časový prostor na odbavení v šatnách, přivítání a uvedení ke stolům

Datum konání akce: sobota 7.12.2019 (vyprodáno), sobotu 18.1.2010
Čas konání: 19:00 – 00:00  (příchod  možný již od 18:00 hod.)
Místo konání: Kavárna Adrie, Národní 36/40, Praha 1
Cena: 1870 Kč – cena zahrnuje celovečerní program, dva orchestry, welcome drink a výše zmíněné servírované tříchodové menu, cena nezahrnuje ostatní nápoje, které si každý účastník objednává sám na místě dle svého výběru.


Kapacita míst jest omezena. Doporučujeme zakoupiti vstupenku co nejdříve.

Storno podmínky: Zakoupenou vstupenku můžete beze storna vrátit 30 dní před konanou akcí. Do 14 dní předem vracíme 50% částky, později je již vstupenka nevratná. Děkujeme za pochopení.

Share Button
Print Friendly, PDF & Email

7 komentářů

 1. Hana Trnková
  Hana Trnková
  | |

  Dobrý den,
  chtěla bych zakoupit 2 vstupenky na 25.1. 2020. Jak to mám udělat?

  Reply
 2. Iva Rymesova
  Iva Rymesova
  | |

  Dobrý den,
  Doufám, že se uvnitř nebude kouřit.
  Nebo ano?
  Děkuji za odpověď. S pozdravem I. Rymesova

  Reply
  1. PN
   PN
   | |

   Dobrý den,

   dle platné legislativy se uvnitř kouřit nebude, ale kuřákům bude k dispozici přilehlá terasa s teplomety. Jediný kdo uvnitř bude kouřit je performerka – Kateřina Racková v rámci uměleckého projevu na začátku večera.

   S pozdravem PN

   Reply
 3. Markéta bodorikova
  Markéta bodorikova
  | |

  Bude možno kouriti uvnitř?;)

  Reply
  1. Komorní rada
   Komorní rada
   | |

   Zas tak retro to nebude;-)

   Reply
 4. Majka Jarošová
  Majka Jarošová
  | |

  Dobrý den pane Rysko,

  prvorepublikový večer je jistě hezký nápad, navíc v prostorách zajímavých a program jistě také potěší!

  Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale výše uvedená cena 1780,- Kč je za 1 osobu, či za pár?? Předpokládá se, pokud by šel pán ve smokingu s motýlkem u krku, že nepůjde jistě sám, že?

  Děkuji za odpověď, zdraví M.Jarošová

  Reply
  1. Petr Ryska
   Petr Ryska
   | |

   Dobrý den paní Jarošová,
   jistěže pán nepůjde sám, uvedené vstupné je za jednu osobu.
   Budeme se na Vás těšit
   Petr Ryska

   Reply

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web