Menu

Parková oáza na předimenzovaném Smíchově

0
Parková oáza na předimenzovaném Smíchově

Pokud se chcete ztratit z šedi pulzujícího Smíchova, není nic snadnějšího, než za Ženskými domovy vystoupat do kopce a pak po schodech k parku Na Skalce. Dýchne tam na vás klid a pohoda krajinářského parku s jezírkem a různými druhy dřevin. Od všeho je tu něco, ostrůvek, altánek, umělá skála s vodopády, socha i obelisk :-). Pojďte se ve stejném pořadí podívat…

Zahradní architekt František Thomayer vyprojektoval na konci 19.století park v neoklasicistním duchu. Ze vzácných dřevin tu najdeme sloupovitý dub lesní, lísku tureckou, červenolistý buk lesní a k tomu mohutný exemplář topolu bílého.

Asi se budete divit, proč je park zvláštně vybudovaný do kopce, a že je obzvlášť, až nepřirozeně strmý od ulice Kováků. Je to tím, že se v podzemí skrývá technická památka – první vodojem města Smíchova, někde je prý skrytý vchod z ulice Kováků.

Do nedávné doby byl park shromaždištěm narkomanů, hlavně díky nedalekému občanskému sdružení Sananim. Po odchodu Sananimu se situace podstatně zlepšila a v roce 2012 Praha 5 park velkoryse zrekonstruovala.

Návštěvu parku Na Skalce lze zkombinovat s dalšími v této oblasti: U Nikolajky, Na Březince, Kolonie Malvazinky a Na Václavce.

Share Button
Print Friendly

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web