Menu

Nový článek – Kinského zahrada

0
Nový článek - Kinského zahrada

Kinského zahrada o rozloze 17 hektarů (v některých zdrojích se uvádí 22 hektarů, ale část pozemků byla od vlastní Kinského zahrady oddělena a připojena ke klášteru Sacre Coeur) se dnes počítá jako součást Petřínských sadů, ačkoliv neleží na území historického pražského jádra uvnitř městských hradeb. Nejstarší dějiny Kinského zahrady jsou podobně jako historie úbočí celého Petřína spjaty s vinicemi. Celé okolí Prahy vděčilo za rozsáhlé vinice českému králi Karlu IV., jež je kázal v okruhu do 20 km od městských hradeb sázet. Mimo vinic se tu objevila i sem tam nějaká ta usedlost či zahrada. Za zmínku stojí vinice kartouzského řádu, kterou připomíná blízká smíchovská Kartouzská ulice.

Tak začíná nový obsáhlý článek o Kinského zahradě

Share Button
Print Friendly
Kinského zahrada

Kinského zahrada

Kinského zahrada o rozloze 17 hektarů (v některých zdrojích se uvádí 22 hektarů, ale část pozemků byla od vlastní Kinského zahrady oddělena a připojena ke klášteru Sacre Coeur) se dnes počítá jako součást Petřínských sadů, ačkoliv neleží na území historického pražského jádra uvnitř městských hradeb. Nejstarší dějiny Kinského zahrady jsou podobně jako historie úbočí celého [...]

Print Friendly

Příspěvek má 4 komentářů

 1. Kateřina Čalounová
  Kateřina Čalounová
  | |

  Sloupy nesoucí portikus prvního patra letohrádku Kinských jsou ionské ne dórské. Je tak dodržen princip superpozice řádů – dórský v přízemí, ionský v patře – příjezdu, korintský v patře – průčelí.

  Reply
 2. Adam Fiala
  Adam Fiala
  | |

  Kotěrův výstavní pavilon „Mánes“ byl z Kinského zahrady přemístěn v roce 1918 nikoli na Klamovku, ale na Kavalírku, kde sloužil jako filmový ateliér pod vedenim několika společností. 25.10.1929 došlo k požáru, který celý objekt kompletně zničil. Přičina požáru objasněna nebyla.

  Reply

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web