Menu
Program
Program

Poutavé vycházky Prahou s profesionálními průvodci, akce pro školy i teambuilding pro firmy a skupiny.
Česky a anglicky.

Vycházky s Prahou Neznámou jako dárek
Vycházky jako dárek

Zakupte svým blízkým unikátní dárek - poukaz na vycházku s Prahou Neznámou.

Santini v Praze
Santini v Praze

Seznamte se s nesmazatelným stylem slavného italsko-českého architekta v Praze

previous arrow
next arrow

Máme pro vás nový seriál o architektech

Máme pro vás nový seriál o architektech

Tyto články jste již mohli vidět v Pražském deníku, kdo je nestihl, má možnost jejich přečtení i na našich stránkách!

Jako první vám představíme Antonína Engela, jenž pocházel z rodiny cukrovarnického inženýra a jeho matka byla dcerou váženého doktora Fr. Boučka, zakladatele poděbradské nemocnice. Engel se však rozhodl pro dráhu architekta a jak sami můžete vidět, udělal dobře. Díky jeho zápalu pro architekturu vznikla například Masarykova kolej či … to už zjistíte v článku!

Dalším z významných architektů, kteří zanechali svůj odkaz v podobě některé z tisíců pražských staveb, je i Josef Chochol. Právě čeští architekti dostali duch kubistického stylu i do architektury. V Chocholově tvorbě se tento styl projevil zejména při stavbě vily Bedřicha Kovařoviče. Chochol se zde ale nepodepsal pouze na vzhledu objektu, ale přiložil ruku k dílu i při plánování interiéru…

Současníkem Josefa Chochola byl jeho jmenovec, Josef Gočár. Prvně na sebe upozornil stavbou mlýnů, poté již přišly zakázky větší. Průlomovou stavbou byl dům U Černé Matky Boží na Ovocném trhu z let 1911 – 1912. Tuto zakázku mu zadal obchodník František Herbst, který si zde přál vystavět moderní obchodní dům. Jiný názor však měli úředníci pražského magistrátu, kteří zastávali hledisko, že stavba by měla vhodně doplnit okolní kontext historických budov. Zajímavé je, že z původního kompromisu vznikla jedna z nejzajímavějších staveb pražského kubismu…

Více najdete v jednotlivých článcích!

Share Button
Print Friendly, PDF & Email