Menu

Výlet do Plzně za interiéry Adolfa Loose

0
Výlet do Plzně za interiéry Adolfa Loose

Vážení příznivci Prahy Neznámé,

Již nějakou dobu se nám množily dotazy na výlet do Plzně, konkrétně přímo po stopách vynikajícího architekta Adolfa Loose. S radostí jsme se rozhodli Vám vyjít vstříc a tak se již 6. května 2017 můžete s námi do Plzně vypravit.

Jméno Adolfa Loose je nejvíce spojeno s realizacemi za hranicemi, u našich německy mluvících sousedů, kromě jeho interiérů v Plzni jeho dílo ale nalezneme i v Praze.

Asi nejznámnější pražskou realizací je Mullerova vila ve Střešovicích, kde uplatnil svou legendární myšlenku prostorového členění vnitřní dispozice, takzvaný Raumplan. V Praze se ale nachází ještě jedna vila od Adolfa Loose – a to na Smíchově. Zatímco v Praze Loos navrhl tyto dvě vily jako komplexní umělecké dílo, tedy vily samotné včetně jejich interiérového členění, v Plzni je situace odlišná. Tam byl Loos požádán několika měšťany právě jen o návrhy, nebo adapatace stávajících interiérů jejich reprezentativních obydlí. Navrhl jich hned osm, z čehož ne všechny objekty jsou dnes přístupné pro veřejnost. Z těch, kam můžeme jako návštěvníci nahlédnout jsme vybrali hned tři zajímavé interiéry, abychom měli souhrné srovnání Loosova stylu a důkladně jsme pronikli i do kontextu doby v níž vznikaly. Samozřejmě si na komentovaných prohlídkách poodkryjeme i dobové pozadí a požadavky jednotlivých zadavatelů.


Plzeň – Interiéry Adolfa Loose

Byty rodin Krausových, Voglových a návštěva Semlerovy rezidence

Termín výletu: sobota 6.5.2017
Odjezd: v 8:00 ráno z Prahy, ulice na Florenci
Návrat: cca kolem 19. hodiny, tamtéž
Upozornění: Vzhledem k menších skupinkách na jednotlivé prohlídky je kapacita výletu omezená, viz níže (Kde se můžete hlásit)

Cena: 970 Kč – V CENĚ JE JIŽ ZAPOČÍTÁN VSTUP DO VŠECH TŘÍ ZMÍNĚNÝCH INTERIÉRŮ

Na co se můžete těšit:

- Podíváme se do bytů rodiny Krausových, Voglových a do Semlerovy rezidence, to vše s výkladem – upozorňujeme, že kvůli cenným prostorům jsou skupinky omezeny na patnáct osob
- Povíme si o pozoruhodné osobnosti architekta a jak bylo jeho dílo ve své době přijímáno – byl to právě on, kdo stojí za proslulým manifestem „Ornament je zločin“
- Samozřejmě si řekneme jaké další zajímavé a cenné stavby se v Plzni nacházejí
- Po odpolední prohlídce interiérů bude cca 2 hodiny individuální volno, neboť v Plzni nalezneme také spoustu skvělých výstavních galerií a muzeí a byla by škoda je minout, volno ovšem můžete strávit i jinak…
- V Plzni se totiž také budou konat Slavnosti svobody s bohatým doprovodným programem, také zde naleznete jediné muzeum v České republice věnované americké armádě, pokud jste tedy fanouškem vojenské historie, zde si rovněž přijdete na své
- Bonusem pro Vás bude několik soutěží o ceny v průběhu zájezdu :)

Průvodce:

Kateřina RackováKde se můžete hlásit?

Hlásit se můžete na e-mailu info@prahaneznama.cz u slečny Denisy Nguyen. Vždy prosím uvádějte o kolik míst máte zájem.
V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit. Všechny informace k zájezdu obdržíte souhrnně ještě několik dní před zájezdem.

- Rezervace míst je možná do termínu 27.4.2017, v případě, že bude kapacita obsazena, je možno se přihlásit jako náhradník.
- Prosím berte v potaz, že nahlášení na výlet je bráno jako předrezervace, rezervace je platná v okamžiku uhrazení výletu a připsání platby na účet Prahy Neznámé.

- Zájezd se bude konat za jakéhokoliv počasí.
- V případě neúčasti na zájezdu z jakéhokoliv důvodu, je možnost si za sebe (dle počtu míst) sehnat jakéhokoliv náhradníka/y. V případě, že se zákazník na zájezd nedostaví, platba propadá v plné výši.
- Při nenaplnění minimální určené kapacity zájezdu si pořadatel (Praha Neznámá) vyhrazuje zájezd v předstihu zrušit.
- Praha Neznámá nenese odpovědnost za případné prodlení týkající se příjezdu autobusu do Prahy způsobené cestovními podmínkami a dalšími okolnostmi. Berte prosím v potaz, že daný čas příjezdu je pouze orientační.

Těšíme se na Vás!

Share Button
Print Friendly

Zanechte svůj komentář

Jméno
Jméno*
E-mail
E-mail *
Web
Web